Akustyka


Uwaga!

Informujemy, że od 1 lipca 2021 roku dział AKUSTYKA przekazany został do firmy FFBUILDING.

Strona firmy FFBuilding

email: ffb@ffb.com.pl

mobile: +48 502 385 741

 

 

KOMFORT Z WYŻSZEJ PÓŁKI

Nowoczes

 

 

 

 

 

 

ne budownictwo charakteryzuje znaczna ilość towarzyszących budynkowi instalacji mechanicznych. Dużą ich grupę stanowią instalacje wentylacji i klimatyzacji. Co raz częstszym elementem instalacji towarzyszącej budynkowi są też agregaty prądotwórcze. Hałas generowany przez te urządzenia niejednokrotnie przekracza dopuszczalne przez Prawo Polskie wartości graniczne czy to w pomieszczeniach przeznaczonych na stały pobyt ludzi czy też na granicy działki.
Odpowiedzią na problemy hałasu urządzeń jest grupa obudów akustycznych oferowanych przez firmę ME Polska. W swojej ofercie posiadamy kilka typów ż

rys1a

aluzji akustycznych jak i panele akustyczne. Czynnie współpracujemy z kilkoma uczelniami wyższymi oraz z niezależnymi jednostkami badawczymi. Oferujemy kompleksową usługę doradztwa, projektu akustycznego, projektu montażowego, dostawy i montażu obudów akustycznych dedykowanych dla danej inwestycji.

 

 

FUNKCJONALNOŚĆ I ESTETYKA

Podstawowym produktem znajdującym zastosowanie w obudowach akustycznych urządzeń i budynków technicznych są żaluzje akustyczne. Ich zastosowanie pozwala połączyć trzy podstawowe zadania stawiane obudowom specjalistycznym tj. funkcjonalność, spełnienie wymogów akustycznych, estetyka rozwiązania. Żaluzje akustyczne pozwalają osiągnąć kompromis pomiędzy potrzebą zapewnienia dostępu powietrza do urządzeń technicznych, a potrzebą ograniczenia hałasu emitowanego przez te urządzenia. W zależności od specyfiki urządzeń i wymogów akustycznych stawianych dla danego obiektu oferujemy różne typy żaluzji o zróżnicowanych parametrach akustycznych. Wykonujemy żaluzje dedykowane dla danego projektu, a wiec o odpowiednim module, w oczekiwanym kolorze. Posiadamy w ofercie zarówno żaluzje z blach salowych jak i aluminiowych i nierdzewnych. Służąc doradztwem od początku konstruowania koncepcji obudowy jesteśmy w stanie spełnić szereg wymagań również tych nietypowych.

• Izolacyjność: Rw = 11(-1,-2)dB, DLR = 9

 

 

 

ROZWIĄZANIA DOPASOWANE DO POTRZEB

Bogaty park maszyn oraz zaplecze inżynierskie umożliwiają nam wychodzenie na przeciw potrzebom w sytuacjach gdy typowa obudowa akustyczna nie zdaje egzaminu. Dzięki współpracy z uczelniami technicznym i niezależnymi jednostkami badawczymi podejmujmy wyzwania realizacji obudów nowych, nietypowych, wymagających indywidualnego podejścia oraz możliwości szybkiej zmiany profilu produkcji dostosowanego pod dany element.

Żaluzje akustyczne Panele akustyczne Elewacja perforowana Corten Cor-ten Kortenowska