Budynek mieszkaniowo wielorodzinny w Krakowie

• Materiał: Drewno, Tytan-cynk
• Rodzaj obudowy: Obudowa elewacji wentylowanej budynku mieszkalnego z drewna oraz paneli elewacyjnych wykonanych z blachy tytanowo cynkowej.
• Termin Realizacji: 2007

Elewacja drewniana jest jedną z najstarszych metod ochrony ścian zewnętrznych. Umożliwia ona “oddychanie” ścian. Kojarzy się z naturą, ciepłem, bezpieczeństwem. Na elewacje należy stosować drewno o wilgotności 15÷18%.
Najtrwalsze jest drewno dębowe, modrzewiowe, ale najczęściej wykorzystywany jest świerk i sosna, które dzięki dużej zawartości żywic są bardziej odporne na wilgoć. Na elewację można także stosować drewno po obróbce termicznej, ciśnieniowej (np. sosna wyżarzana). Charakteryzuje się długą żywotnością, odpornością na pleśń i grzyby oraz niezmiennością kształtu.

Zastosowanie:
– jako dekoracyjna osłona ścian w budynkach szkieletowych,
– jako wierzchnia warstwa ścian budynków
w dowolnej technologii,
– na podbitkach, poddaszach, lukarnach, loggiach budynków murowanych.

Nasza firma z powodzeniem stosuje połączenie drewna z elewacjami metalowymi. Taka elewacja jest łatwa w konserwacji i umożliwia łatwą naprawę ewentualnych uszkodzeń.

Stosowanie drewna na elewacji jest estetyczne i efektowne; może być wykorzystane na różne sposoby. Deski elewacyjne można mocować pionowo (wtedy woda deszczowa spływa i nie gromadzi się na połączeniach), poziomo lub ukośnie – w zależności od tego jaki efekt wizualny chcemy osiągnąć.
Drewniana elewacja wymaga zabiegów pielęgnacyjnych i konserwacyjnych.
W zależności od zastosowanego środka zabezpieczającego drewno należy ją odnawiać raz na dwa do ośmiu lat. Drewno świetnie sprawdza się jako okładzina na całości lub fragmencie elewacji, może być łączona z innymi rodzajami wykończenia elewacji jak szkło, metal lub kamień.

Comments are closed.