Stal nierdzewna


Stal nierdzewna jest używana od wielu lat w budownictwie. Jej właściwości pozwalają na wykonywanie pokryć dachowych które charakteryzuje:

– wieloletni okres użytkowania

– minimalne koszty konserwacji

– niski ciężar pokrycia

Obecnie stal nierdzewna zawiera co naj-mniej 10,5% chromu, co pozwala na samoistne pokrywanie się nalotem tlenku chromu, zabezpieczającego przed korozją. Pokrycia ze stali nierdzewnej nie wymagają w przeciwieństwie do innych rozwiązań wentylowanej konstrukcji nośnej.

Łączenie elementów ze stali nierdzewnej może być wykonywane poprzez nitowanie, skręcanie, lutowanie, zgrzewanie , spawanie i klejenie. Do wykonania dachów na rąbek stojący preferowana jest metoda ciągłego zgrzewania rąbków stojących. Tak wykonany dach jest w 100% szczelny, nawet w miejscach okresowego gromadzenia się wód opadowych. Na dachu Sądu w Antwerpii (Belgia) zastosowano w większości blachę o grubości 0,4 mm.

Blachy nierdzewne stosowane są często do renowacji starych dachów tam, gdzie zawiodły inne materiały, ponieważ jest ona odporna na działanie bitumów, które są trudne do całkowitego usunięcia.

Żaluzje akustyczne Panele akustyczne Elewacja perforowana Corten Cor-ten Kortenowska